skip navigation

FC Alliance Winter League 2021-2022

COMPETITIVE LEAGUE GAME SCHEDULE

Saturday, Jan 8

RED

WHITE

10:10

Rockets

Mustangs

11:00

Jets

Chargers

4:50

Blaze

Blast

4:50

Sharks

Warriors

5:40

Team E

Thunder

6:30

Team Y

Falcons

7:20

Team R

Liberty

8:05

SENIORS

SENIORS

Sunday, Jan 9

RED

WHITE

12:10

Sting

Eagles

1:00

Hawks

Lions

1:45

Rangers

Raptors

2:35

Wolves

Dynamo

3:25

MUFC (Blue)

Tigers

4:15

Cobras

Strikers

Wed, Jan 12

RED

WHITE

7:30 PM

Team M

Marlins

     

Saturday, Jan 15

RED

WHITE

10:10

Blaze

Jets

11:00

Sting

Mustangs

4:50

Rockets

Blast

4:50

Warriors

Chargers

5:40

Thunder

Dynamo

6:30

Team Y

Liberty

7:20

Raptors

Cobras

8:05

Strikers

Tigers

Sunday, Jan 16

RED

WHITE

12:10

Team E

Wolves

1:00

Sharks

Eagles

1:45

MUFC (Blue)

Marlins

2:35

Hawks

Team R

3:25

Rangers

Lions

4:15

Team M

Falcons

Wed, Jan 19

RED

WHITE

7:30 PM

SENIORS

SENIORS

     

Saturday, Jan 22

RED

WHITE

10:10

Sharks

Rockets

11:00

Jets

Blast

4:50

Blaze

Chargers

4:50

Mustangs

Warriors

5:40

MUFC (Blue)

Raptors

6:30

Eagles

Hawks

7:20

Wolves

Strikers

8:05

SENIORS

SENIORS

Sunday, Jan 23

RED

WHITE

12:10

Cobras

Dynamo

1:00

Sting

Lions

1:45

Rangers

Team R

2:35

Team Y

Falcons

3:25

Team E

Team M

4:15

Marlins

Liberty

Wed, Jan 26

RED

WHITE

7:30 PM

Thunder

Tigers

     

Saturday, Jan 29

RED

WHITE

8:15

Rangers

Sting

10:10

Blaze

Blast

11:00

Mustangs

Jets

4:50

Rockets

Chargers

4:50

Sharks

Warriors

5:40

Team M

Liberty

6:30

MUFC (Blue)

Dynamo

7:20

Marlins

Falcons

8:05

SENIORS

SENIORS

Sunday, Jan 30

RED

WHITE

12:10

Lions

Hawks

1:00

Team Y

Team R

1:45

Strikers

Thunder

2:35

Eagles

Team R

3:25

Cobras

Tigers

4:15

Raptors

Wolves

Wed, Feb 2

TEAM 1

TEAM 2

7:30 PM

Team E

Strikers

 

COMPETITIVE PRACTICE SCHEDULE

Begins January 10

Day Time Group
Mondays 5:30-6:20 2013-2014 Girls/2014 Boys
Mondays 6:35-7:30 2013 Boys
Mondays 7:30-8:30 Seniors + 2009 Girls
Tuesdays 5:40-6:40 2012-2013 Girls (Turcios)
Tuesdays 7:00-8:00 2010-2011 Girls
Wednesdays 5:30-6:30 ESL Advanced
Wednesdays 6:30-7:30 2012 Boys
Thursdays 5:40-6:40 2011 Boys
Thursdays 7:00-8:00 2009-2010 Boys

COMPETITIVE LEAGUE ROSTERS

Last Name Birth Year Team
Acuff 2014 Rockets
Adair 2011 Cobras
Adair 2013 Lions
Adame 2014 Jets
Airhart 2011 Cobras
Allen 2013 Sharks
Anglin 2011 Team R
Arft 2011 Dynamo
Ascanio Godoy 2014 Rockets
Baker 2010 Team M
Batajoo 2013 Rangers
Beaudoin 2009 Tigers
Bennett 2010 Team E
Bennett 2013 Lions
Berrong 2014 Jets
Best 2010 Strikers
Bishop 2012 Eagles
Bishop 2010 Team E
Blanton 2008 Seniors
Blanton 2012 Warriors
Botello 2007 Seniors
Bradford 2012 Eagles
Bradford 2013 Sharks
Bradford 2010 Team E
Brannon 2013 Sharks
Brannon 2010 Team M
Braun 2011 Dynamo
Brown 2013 Lions
Brown 2010 Strikers
Buchanan 2013 Blaze
Bullen 2014 Blaze
Bullen 2012 Raptors
Burdick 2011 Cobras
Burleson 2011 Wolves
Camara 2013 Rangers
Carr 2010 Tigers
Chapados 2013 Lions
Chapman 2011 Dynamo
Chase 2011 Team Y
Chyz 2011 Team Y
Coggins 2010 Falcons
Conley 2012 Hawks
Connor 2011 Wolves
Covington 2012 Eagles
Crawford 2014 Blaze
Croxall 2010 Liberty
Croxall 2012 Warriors
Cruze 2013 Sharks
Dean 2012 Sting
DeSantis 2010 Team M
Dessieux 2013 Rangers
Diallo 2013 Chargers
Disney 2011 Cobras
Dunlap 2012 Blast
Elder 2010 Thunder
English 2014 Rockets
Ervin 2011 Dynamo
Ervin 2011 Team Y
Erwin 2013 Rockets
Erwin 2010 Falcons
Erwin 2009 Marlins
Fegley 2011 Wolves
Fisher 2012 Hawks
Foster 2013 Blast
Foster-Tobin 2011 Liberty
Fraley 2011 Team Y
Frazier 2011 Team R
Free 2012 Hawks
Freese 2010 Strikers
Frost 2013 Mustangs
Garrison 2009 Team M
Gilbertson 2004 Seniors
Giles 2011 Liberty
Gleason 2012 Hawks
Gleason 2010 Thunder
Gonzalez 2013 Rangers
Grant 2009 Thunder
Graves 2013 Blaze
Graves 2011 Wolves
Gray 2013 Sharks
Guarro 2004 Seniors
Guindi 2012 Warriors
Gutman 2011 Tigers
Hale 2013 Lions
Hallums 2012 Raptors
Hamdan 2012 Raptors
Hamdan 2009 Thunder
Hammonds 2013 Lions
Hancock 2009 Thunder
Haney 2014 Jets
Haney 2012 Sting
Hansen 2014 Rockets
Harrington 2009 Team M
Harris 2011 Cobras
Haun 2010 Falcons
Haun 2011 Falcons
Hawkins 2013 Mustangs
Hayes 2011 Wolves
Haywood 2011 Team R
Henning 2009 Thunder
Hiadas 2010 Strikers
Hile 2012 Hawks
Hill 2012 Blast
Hopkins 2011 Dynamo
Huffman 2011 Liberty
Ivey 2007 Seniors
Jenkins 2013 Sharks
Jiang 2011 Wolves
Jiminez 2009 Marlins
Johnson 2012 Hawks
Johnson 2009 Marlins
Johnson 2013 Blast
Jordan 2008 Seniors
Jordan 2010 Team E
Justice 2014 Rockets
Karb 2010 Falcons
Kaufman 2011 Team Y
Kearns 2009 Marlins
Knapp 2013 Chargers
Knapp 2010 Liberty
Koch 2014 Jets
Koch 2010 Tigers
Kotowski 2012 Eagles
Kromer 2012 Eagles
Kromer 2009 Marlins
Kutil 2013 Mustangs
Lambert 2010 Team E
Lamie 2011 Team Y
Lass 2013 Lions
Laverghetta 2013 Lions
Lawing 2014 Jets
Lawing 2009 Tigers
Lawing 2012 Warriors
Lear 2011 Cobras
Lee 2013 Lions
Leitch 2013 Rangers
Leitch 2011 Wolves
Lieberman 2014 Rockets
Lima 2012 Eagles
Lopez 2010 Falcons
Love 2011 Team R
Loveday 2012 Eagles
Lowry 2012 Sting
Luhn 2012 Hawks
Luhn 2014 Jets
Luhn 2010 Team E
Luhn 2011 Team Y
Maciejewski 2012 Hawks
Maciejewski 2008 Seniors
Makarka 2013 Mustangs
Markman 2012 Raptors
Martinez 2014 Blaze
Martino 2010 Team M
Massengill 2011 Dynamo
Mcbee 2013 Blast
McCall 2011 Dynamo
McConaha 2013 Lions
McCown 2011 Team Y
McDonough 2011 Wolves
McKeehan 2010 Falcons
McKnight 2010 Falcons
McMurray 2009 Tigers
Meyer 2009 Marlins
Micek 2013 Mustangs
Middleton 2009 Tigers
Milligan 2014 Blaze
Mooney 2013 Sharks
Morris 2011 Cobras
Musinovic 2012 Warriors
MWISENEZA 2011 Cobras
Nichols 2009 Team M
Nowinski 2013 Rangers
Nowinski 2011 Team Y
Nugent 2012 Hawks
Nye 2011 Team R
Olsen 2009 Marlins
OMalley 2007 Seniors
Parker 2014 Chargers
Parkhurst 2012 Sting
Parrish 2014 Chargers
Patel 2012 Eagles
Patel 2009 Tigers
Patterson 2013 Blaze
Peace 2011 Team R
Peltz 2012 Blast
Perkinson 2010 Thunder
Phillips 2010 Team E
Pick 2013 Mustangs
Pierce 2013 Rangers
Pierce 2010 Strikers
Pitstick 2009 Marlins
Priban 2010 Liberty
Priban 2012 Raptors
Prins 2009 Strikers
Purcell 2010 Tigers
Ramirez 2011 Wolves
Rawlings 2011 Liberty
Rigsby 2011 Team R
Robinson 2013 Sharks
Robinson 2011 Wolves
Rocha 2011 Wolves
Rothchild 2012 Sting
Sallova 2012 Warriors
Sanchez 2013 Rangers
Santoyo 2014 Jets
Saya 2010 Falcons
Schoenbach-Lee 2012 Eagles
Schoenbach-Lee 2009 Strikers
Scogin 2013 Rangers
Scott 2011 Team Y
Shanks 2012 Sting
Sherrod 2011 Team Y
Shimeall 2011 Team R
Shulman 2010 Strikers
Shupe 2013 Mustangs
Sipos 2012 Hawks
Sisco 2013 Blaze
Sisco 2011 Dynamo
Skubisz 2010 Strikers
Slover 2012 Sting
Smith 2010 Team E
Sowko 2009 Marlins
Stevens 2012 Team R
Stripling 2009 Tigers
Styles 2010 Thunder
Swider 2012 Hawks
Tegelaar 2007 Seniors
Temples 2012 Eagles
Thomas 2011 Cobras
Thomas 2010 Tigers
Turcious 2010 Team M
Tuttle 2011 Cobras
Tyus 2014 Jets
Unger 2013 Mustangs
Unger 2012 Sting
Upshaw 2010 Team E
van Nes 2012 Eagles
VanMeter 2009 Thunder
Votaw 2011 Liberty
Walker 2007 Seniors
Wallace 2010 Thunder
Weber 2005 Seniors
Welsh 2013 Blast
Wester 2014 Rockets
White 2013 Rangers
Whitworth 2011 Dynamo
Wild 2012 Raptors
Williams 2013 Blast
Wilson 2011 Team R
Winterberger 2011 Liberty
Wylie 2011 Team R
Yang 2011 Dynamo
York 2012 Warriors
Zeiger 2009 Strikers
Zendejas 2011 Dynamo
Zhou 2013 Rangers