skip navigation

Winter League

Register for FC Alliance Winter League Here:

Individuals: https://fcallianceknox.sportngin.com/register/form/341005520

Entire Teams: https://fcallianceknox.sportngin.com/register/form/063901655

FIRST WEEK GAME SCHEDULE:

All games this week at the Tennis Center (2810 Ball Camp Byington Road)

WINTER LEAGUE SCHEDULE

   
Saturday, Dec 7 Team 1 Team 2
9:00 Mites GESL
9:50 BESL Central BESL West
10:40 2012G East BESL West
11:30 2011B Pacific 2011B South
12:20 2010B Atlantic 2010B Midwest
1:20 2010G Central 2011B South
2:10 2011B East 2012B Central
3:00 2010G North 2011G East
3:50 2011G East 2012G Central
4:40 2009B Red 2 2010B East
5:30 2009B Black1 2008B Black
6:20 2009B Black1 2008B ECNL
7:10 2008B East 2008B Red
Sunday, Dec 8    
1:00 2011G West 2010G West
1:50 2008G ECNL+ 2009B Black 2
2:40 2008G ECNL! 2009B Red
3:30 2010G East 2011B West
4:20 2010B Central 2010B West
5:10 SeniorsG East SeniorsG West
6:00 SeniorsB East Open Play
7:00 SeniorsB West Open Play

 

ROSTERS AND PRACTICES:

Last Name Year of Birth Gender Team Practice
Acuff 2014 Female Mites Monday 5:20
Adkins 2009 Female 2009G Red Tuesday 7:20
Adkins 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Aguilera 2011 Male 2011B South Monday 6:20
Aguilera 2015 Male Mites Monday 5:20
Ainsworth 2008 Male 2008B Black Monday 7:20
Alley 2007 Female SeniorsG East Fridays 6:30
Ammons 2009 Female 2009G Black2 Thursday 7:20
Andriopoulos 2011 Male 2011B Pacific Thursday 5:20
Anglin 2011 Female 2011G East Thursday 6:20
Anjowski 2006 Female SeniorsG West Friday 5:30
Ardahji 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Asbury 2006 Female SeniorsG West Friday 5:30
Autry 2007 Female SeniorsG West Friday 5:30
Autry 2009 Male 2009B Black1 Thursday 7:20
Autry 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Ayala 2010 Female 2010G Central Thursday 6:20
Ayala 2012 Female GESL Central Tuesday 5:20
Ayala 2014 Male Mites Monday 5:20
Ayala 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Baine 2011 Male 2011B Pacific Thursday 5:20
Barber 2010 Male 2010B East Monday 6:20
Barr 2005 Female SeniorsG East Friday 6:30
Barr 2002 Female SeniorsG East Friday 6:30
Beal 2006 Female SeniorsG West Friday 5:30
Beal 2008 Male 2008B Red Tuesday 7:20
Bennett 2010 Female 2010G Central Thursday 6:20
Bird 2005 Female SeniorsG West Friday 5:30
Bishop 2010 Female 2010G East Thursday 6:20
Bishop 2012 Female 2012G Central Tuesday 6:20
Blair 2008 Male 2008B Black Monday 7:20
Bowman 2009 Male 2009B Black1 Thursday 7:20
Bradford 2012 Female 2012G East Tuesday 6:20
Brannon 2010 Female 2010G West Thursday 6:20
Brannon 2013 Female GESL Central Tuesday 5:20
Brengle 2010 Female 2010G North Tuesday 6:20
Brengle 2008 Male 2008B East Tuesday 7:20
Brennan 2008 Male 2008B Black Monday 7:20
Brettin 2009 Male 2008B Red Tuesday 7:20
Brice 2005 Female SeniorsG West Friday 5:30
Brown 2009 Male 2009B Black1 Thursday 7:20
Burnette 2010 Male 2010B Central Monday 5:20
Burnette 2010 Male 2010B Central Monday 5:20
Burr 2014 Male Mites Monday 5:20
Butler 2015 Male Mites Monday 5:20
Cali 2009 Female 2009G BlackI Thursday 7:20
Cantrell 2013 Female GESL East Tuesday 5:20
Cantu 2009 Male 2009B Red Thursday 7:20
Carr 2010 Male 2010B West Monday 5:20
Castleman 2006 Female SeniorsG West Friday 5:30
Chapados 2013 Male BESL West Tuesday 5:20
Choi 2006 Male SeniorsB East Friday 7:30
Choi 2006 Male SeniorsB East Friday 7:30
Christian 2009 Male 2008B East Tuesday 7:20
Christopoulos 2009 Male 2009B Black1 Thursday 7:20
Clements 2006 Female SeniorsG East Fridays 6:30
Clements 2005 Female SeniorsG East Friday 6:30
Conley 2012 Female 2012G Central Tuesday 6:20
Connor 2015 Female Mites Monday 5:20
Connor 2011 Male 2011B East Monday 6:20
Conway 2008 Female 2008G ECNL Monday 7:20
Conway 2006 Female SeniorsG East Friday 6:30
Covington 2012 Female GESL East Tuesday 5:20
Cox 2006 Female SeniorsG East Friday 6:30
Crawford 2014 Female Mites Monday 5:20
Crawford 2005 Female SeniorsG West Friday 5:30
Crawford 2010 Male 2010B East Monday 6:20
Cross 2015 Female Mites Monday 5:20
Cross 2007 Female SeniorsG West Friday 5:30
Cruze 2013 Female GESL East Tuesday 5:20
Cruze 2007 Female SeniorsG West Friday 5:30
Cunningham 2011 Female 2011G West Thursday 6:20
Dade 2008 Female 2008G ECNL Monday 7:20
Dailey 2008 Female 2008G Black Monday 7:20
Dailey 2010 Female 2010G North Tuesday 6:20
Dailey 2014 Male Mites Monday 5:20
Davis 2009 Female 2009G BlackI Thursday 7:20
Davis 2012 Female GESL Central Tuesday 5:20
Degenhart 2009 Male 2009B Black1 Thursday 7:20
Denic 2009 Male 2009B Black 2 Tuesday 7:20
DeRieux 2008 Male 2008B Red Tuesday 7:20
DKhiri 2008 Male 2008B Red Tuesday 7:20
Doddi 2008 Male 2008B East Tuesday 7:20
Doddi 2012 Male BESL Central Tuesday 5:20
Dolynchuk 2010 Female 2010G North Tuesday 6:20
Downing 2012 Male 2012B Central Thursday 5:20
Du 2012 Male 2012B Central Thursday 5:20
Du 2005 Male SeniorsB East Friday 7:30
Edaugal 2005 Female SeniorsG West Friday 5:30
Eimmerman 2009 Male 2009B Black 2 Tuesday 7:20
Ekern 2005 Female SeniorsG East Friday 6:30
Ellis 2009 Male 2009B Red Thursday 7:20
Emery 2008 Female 2008G ECNL Monday 7:20
Faber 2010 Male 2010B East Monday 6:20
Facundo 2008 Male 2008B Red Tuesday 7:20
Feret 2010 Female 2010G West Thursday 6:20
Feret 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Filsell 2008 Male 2008B East Tuesday 7:20
Finchum 2012 Female 2012G East Tuesday 6:20
Finchum 2008 Male 2008B ECNL Monday 7:20
Foster-Tobin 2011 Female 2011G East Thursday 6:20
Fraley 2011 Female 2011G West Thursday 6:20
Franks 2010 Male 2010B Central Monday 5:20
Frazier 2011 Female 2011G West Thursday 6:20
Free 2010 Male 2011B South Monday 6:20
Freese 2010 Male 2010B East Monday 6:20
Fu 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Gahagan 2009 Male 2009B Black1 Thursday 7:20
Gahagan 2010 Male 2010B East Monday 6:20
Galicia 2008 Male 2008B Red Tuesday 7:20
Garmer 2009 Male 2009B Red 2 Thursday 7:20
Geibig 2009 Female 2009G BlackI Thursday 7:20
Gerics 2011 Male 2011B Central Thursday 5:20
Gibbs 2010 Male 2011B South Monday 6:20
Glandon 2010 Female 2010G Central Thursday 6:20
Goodman 2011 Male 2010B Atlantic Thursday 5:20
Graves 2013 Female GESL Central Tuesday 5:20
Graves 2011 Male 2011B Central Thursday 5:20
Gray 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Greene 2010 Female 2010G East Thursday 6:20
Guo 2012 Male BESL East Tuesday 5:20
Guo 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Hale 2014 Male Mites Monday 5:20
Hallums 2012 Male 2012B Central Thursday 5:20
Hamdan 2009 Male 2009B Black1 Thursday 7:20
Hamdan 2013 Male 2012B Central Thursday 5:20
Hamilton 2009 Female 2009G BlackI Thursday 7:20
Hancock 2009 Male 2009B Red Thursday 7:20
Haney 2013 Male BESL West Tuesday 5:20
Harris 2011 Male 2011B East Monday 6:20
Harris 2003 Male SeniorsB East Friday 7:30
Hawkins 2013 Male BESL West Tuesday 5:20
Hayes 2011 Male 2011B East Monday 6:20
Haywood 2011 Female 2011G West Thursday 6:20
Hendy 2010 Female 2010G Central Thursday 6:20
Hendy 2013 Female GESL Central Tuesday 5:20
Hickey 2012 Male BESL East Tuesday 5:20
Hinks 2009 Male 2009B Red Thursday 7:20
Hinks 2010 Male 2010B West Monday 5:20
Hissam 2013 Male BESL West Tuesday 5:20
Hopkins 2011 Male 2011B South Monday 6:20
Horner 2009 Female 2009G BlackI Thursday 7:20
Howard 2009 Male 2009B Black1 Thursday 7:20
Hudson 2009 Female 2009G BlackI Thursday 7:20
Hurley 2009 Female 2009G Black2 Thursday 7:20
Hutcheson 2009 Male 2008B East Tuesday 7:20
Isham 2003 Male SeniorsB East Friday 7:30
Jacomen 2005 Female SeniorsG East Friday 6:30
Jelks 2008 Male 2008B Black Monday 7:20
Jenkins 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Jenkinson 2007 Female SeniorsG West Friday 5:30
Johnson 2009 Female 2009G Red Tuesday 7:20
Johnson 2010 Female 2010G West Thursday 6:20
Jordan 2010 Female 2010G East Thursday 6:20
Jordan 2008 Male 2008B Black Monday 7:20
Kalosieh 2008 Male 2008B East Tuesday 7:20
Karb 2010 Female 2010G Central Thursday 6:20
Kaufman 2011 Female 2011G East Thursday 6:20
Keehn 2008 Male 2008B ECNL Monday 7:20
Keeton 2009 Female 2009G Black2 Thursday 7:20
Kotowski 2012 Female 2012G East Tuesday 6:20
Kotowski 2015 Female Mites Monday 5:20
Kravitz 2009 Male 2009B Black1 Thursday 7:20
Krokowski 2009 Male 2009B Black1 Thursday 7:20
Kromer 2009 Female 2009G Red Tuesday 7:20
Kromer 2012 Female GESL East Tuesday 5:20
Kurtz 2009 Female 2009G Red Tuesday 7:20
Lakins 2010 Male 2010B East Monday 6:20
Lambert 2010 Female 2010G East Thursday 6:20
Lance 2012 Male BESL Central Tuesday 5:20
Latimer 2012 Female 2012G East Tuesday 6:20
Laurendine 2008 Female 2008G ECNL Monday 7:20
Lawing 2009 Male 2009B Red 2 Thursday 7:20
Lawing 2012 Male BESL Central Tuesday 5:20
Lawing 2014 Male Mites Monday 5:20
Lawson 2007 Female SeniorsG West Friday 5:30
Lawson 2006 Female SeniorsG West Friday 5:30
Leander 2007 Female SeniorsG East Friday 6:30
Leander 2007 Female SeniorsG East Friday 6:30
Leitch 2011 Male 2011B South Monday 6:20
Leitch 2013 Male BESL East Tuesday 5:20
Ley 2011 Male 2011B West Monday 6:20
Liebenow 2007 Female SeniorsG West Friday 5:30
Lima 2012 Female 2012G East Tuesday 6:20
Line 2010 Male 2011B South Monday 6:20
Loan 2011 Male 2011B Central Thursday 5:20
Long 2009 Female 2009G Black 2 Thursday 7:20
Love 2011 Female 2011G East Thursday 6:20
Loveday 2012 Female 2012G Central Tuesday 6:20
Loveday 2014 Male Mites Monday 5:20
Maciejewski 2008 Female 2008G ECNL Monday 7:20
Maciejewski 2012 Female 2012G East Tuesday 6:20
Maier 2009 Male 2009B Black 2 Tuesday 7:20
Markman 2012 Male 2012B Central Thursday 5:20
Martinez 2008 Male 2008B Red Tuesday 7:20
Massengill 2011 Male 2011B Central Thursday 5:20
Mattmann 2011 Male 2011B East Monday 6:20
McClurkin 2011 Male 2011B West Monday 6:20
McCown 2011 Female 2011G West Thursday 6:20
McDonough 2011 Male 2011B Central Thursday 5:20
McKnight 2010 Female 2010G West Thursday 6:20
McNair 2012 Male BESL Central Tuesday 5:20
McRae 2008 Male 2008B ECNL Monday 7:20
McRae 2010 Male 2010B Midwest Thursday 5:20
Meade 2010 Male 2010B Atlantic Thursday 5:20
Meade 2010 Male 2010B Atlantic Thursday 5:20
Mendez 2008 Female 2008G Black Monday 7:20
Mendez 2010 Male 2010B East Monday 6:20
Mengesha 2009 Female 2009G Red Tuesday 7:20
Menjivar 2010 Female 2010G North Tuesday 6:20
Middleton 2009 Male 2009B Red Thursday 7:20
Milam 2012 Female GESL East Tuesday 5:20
Miller 2010 Female 2010G East Thursday 6:20
Mooney 2013 Female GESL Central Tuesday 5:20
Morrill 2008 Male 2008B ECNL Monday 7:20
Morrill 2004 Male SeniorsB East Friday 7:30
Mousa 2012 Female 2012G East Tuesday 6:20
Mubarak 2008 Female 2008G ECNL Monday 7:20
Mulligan 2013 Male BESL East Tuesday 5:20
Newell 2010 Female 2010G East Thursday 6:20
Noyes 2008 Female 2008G Black Monday 7:20
Noyes 2013 Male BESL East Tuesday 5:20
Nugent 2012 Female GESL Central Tuesday 5:20
Nunnally 2010 Female 2010G East Thursday 6:20
Nye 2009 Male 2009B Black 2 Tuesday 7:20
Nye 2011 Female 2011G West Thursday 6:20
O'Dell 2008 Male 2008B ECNL Monday 7:20
Oberlin 2009 Male 2009B Red 2 Thursday 7:20
Ogle 2009 Female 2009G BlackI Thursday 7:20
Ogle 2012 Female 2012G East Tuesday 6:20
Olajide 2010 Female 2010G East Thursday 6:20
Osti 2009 Male 2009B Red Thursday 7:20
Pallin 2013 Male BESL East Tuesday 5:20
Pandey 2011 Male 2011B West Monday 6:20
Patel 2012 Female GESL East Tuesday 5:20
Patel 2009 Male 2009B Red 2 Thursday 7:20
Peace 2011 Female 2011G West Thursday 6:20
Pearson 2008 Male 2008B ECNL Monday 7:20
Pennington 2009 Female 2009G Red Tuesday 7:20
Pennington 2011 Male 2011B Central Thursday 5:20
Pennington 2011 Male 2011B Central Thursday 5:20
Pennington 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Pennoyer 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Pereyo 2006 Male SeniorsB East Friday 7:30
Perez 2009 Female 2009G Red Tuesday 7:20
Perez 2008 Male 2008B East Tuesday 7:20
Perkinson 2010 Male 2010B Central Monday 5:20
Phillips 2010 Female 2010G East Thursday 6:20
Powers 2006 Male SeniorsB West Friday 7:30
Prabhu 2010 Male 2010B Midwest Thursday 5:20
Price 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Rader 2012 Female GESL Central Tuesday 5:20
Rader 2010 Male 2010B Central Monday 5:20
Ramirez 2011 Male 2011B East Monday 6:20
Raulston 2006 Male SeniorsB East Friday 7:30
Reed 2009 Male 2009B Red Thursday 7:20
Reitz 2008 Male 2008B Black Monday 7:20
Reynolds 2009 Male 2009B Black 2 Tuesday 7:20
Rhoades 2005 Male SeniorsB East Friday 7:30
Rhoden 2012 Female 2012G Central Tuesday 6:20
Rivers 2008 Male 2008B East Tuesday 7:20
Rocha 2011 Male 2010B Atlantic Thursday 5:20
Romain 2010 Female 2010G East Thursday 6:20
Roth 2008 Female 2008G ECNL Monday 7:20
Roth 2005 Female SeniorsG East Friday 6:30
Rothchild 2012 Male BESL Central Tuesday 5:20
Sanchez 2010 Male 2010B West Monday 5:20
Sanchez 2012 Male 2012B Central Thursday 5:20
Sauer 2008 Female 2008G Black Monday 7:20
Sawardekar 2008 Male 2008B Red Tuesday 7:20
Schoenbach-Lee 2009 Male 2009B Black 2 Tuesday 7:20
Schroeffel 2005 Female SeniorsG East Friday 6:30
Schupp 2011 Female 2011G West Thursday 6:20
Scogin 2013 Male BESL East Tuesday 5:20
Scott 2010 Male 2010B East Monday 6:20
Seahorn 2010 Male 2010B West Monday 5:20
Sellew 2010 Female 2010G East Thursday 6:20
Sellew 2012 Female 2012G Central Tuesday 6:20
Sharbel 2008 Male 2008B ECNL Monday 7:20
Sherrod 2011 Female 2010G North Tuesday 6:20
Shuman 2006 Male SeniorsB East Friday 7:30
Shupe 2013 Male BESL West Tuesday 5:20
Simmons 2011 Male 2011B South Monday 6:20
Sisco 2011 Male 2010B Midwest Thursday 5:20
Slover 2008 Male 2008B ECNL Monday 7:20
Smith 2010 Female 2010G Central Thursday 6:20
Smith 2010 Female 2010G North Tuesday 6:20
Sorochan 2004 Male SeniorsB East Friday 7:30
Spear 2010 Male 2010B West Monday 5:20
Spencer 2010 Male 2010B East Monday 6:20
Spotts 2011 Male 2010B Atlantic Thursday 5:20
Stepp 2008 Female 2008G ECNL Monday 7:20
Stevens 2012 Female 2012G East Tuesday 6:20
Stimson 2008 Male 2008B ECNL Monday 7:20
Stocton 2009 Female 2009G BlackI Thursday 7:20
Stripling 2009 Male 2009B Red Thursday 7:20
Stubbs 2011 Male 2011B Pacific Thursday 5:20
Swaggerty 2008 Male 2008B Black Monday 7:20
Swider 2009 Female 2009G Red Tuesday 7:20
Swider 2012 Female GESL East Tuesday 5:20
Ternay 2013 Male BESL West Tuesday 5:20
Thodos 2010 Male 2010B Midwest Thursday 5:20
Thomas 2011 Male 2011B West Monday 6:20
Thompson 2009 Male 2009B Red 2 Thursday 7:20
Turcios 2008 Female 2008G ECNL Monday 7:20
Turcios 2010 Female 2010G Central Thursday 6:20
Tuttle 2011 Male 2011B West Monday 6:20
Underwood 2012 Male BESL Central Tuesday 5:20
Uzubell 2006 Male SeniorsB West Friday 7:30
Valenzuela Garcia 2008 Male 2008B Black Monday 7:20
van Nes 2012 Female 2012G Central Tuesday 6:20
Vega 2009 Male 2009B Black 2 Tuesday 7:20
Vega 2007 Male SeniorsB West Friday 7:30
Vesper 2009 Male 2008B East Tuesday 7:20
Vesper 2011 Male 2011B Pacific Thursday 5:20
Walker 2010 Male 2010B West Monday 5:20
Walker 2012 Male 2012B Central Thursday 5:20
Walsh 2009 Female 2009G Black 2 Thursday 7:20
Warner 2009 Male 2009B Red 2 Thursday 7:20
Webster 2010 Male 2010B Midwest Thursday 5:20
Wells 2011 Male 2011B Pacific Thursday 5:20
Wester 2007 Female SeniorsG West Friday 5:30
White 2008 Female 2008G ECNL Monday 7:20
White 2009 Female 2009G Black 2 Thursday 7:20
White 2013 Female GESL East Tuesday 5:20
White 2009 Male 2009B Red Thursday 7:20
Wilkins 2009 Male 2009B Black 2 Tuesday 7:20
Williams 2009 Female 2009G BlackI Thursday 7:20
Wilson 2011 Female 2011G West Thursday 6:20
Wilson 2015 Female Mites Monday 5:20
Wilson 2011 Male 2011B East Monday 6:20
Wilson 2013 Male BESL West Tuesday 5:20
Wilson 2006 Female 2006G ECNL Friday 6:30
Wilson 2009 Female 2009G Black2 Thursday 7:20
Wolfe 2008 Male 2008B Black Monday 7:20
Wolfe 2011 Male 2011B East Monday 6:20
Wylie 2011 Female 2011G West Thursday 6:20
Yakunin 2011 Male 2011B West Monday 6:20
Young 2010 Female 2010G West Thursday 6:20
Zeiger 2009 Male 2009B Black1 Thursday 7:20